Retenční nádrže na dešťovou vodu

Realizujeme žumpy a retenční nádrže. Naše „klišé“ je rychlekvalitně a bez kompromisůSpolehněte se na kvalitu našich služeb, rychlost dodání i realizace.

Co je retenční nádrž?

Retenční nádrže jsou veliké zásobníky sloužící k zachycení dešťové vody, kterou můžete dále využívat. Dešťovka neboli retenční nádrž je ideální pro zalévání zahrady nebo mytí aut. Pokud navíc retenční nádrž napojíte na dům a opatříte filtrací, můžete vodu využít pro mytí, praní nebo třeba splachování WC. To běžná zahradní plastová nádrž na dešťovou vodu bez správného osazení neumí. 

Pokud se chystáte stavět, povinnost záchytu dešťových vod vás nemine. Od roku 2011 je totiž povinná, a proto je retenční nádrž nezbytnou součástí každé novostavby.

Protože cena kubíku vody rok od roku stoupá, ušetříte pořízením retenční nádrže nemalé finance. Díky čerpání dotací z programu dešťovka je návratnost pořizovacích nákladů velice rychlá. 

Výhody retenční nádrže

  • Úspora nákladů domácnosti za vodu.
  • Využití vody na zalévání zahrady, mytí aut, praní, splachování WC apod.
  • Čerpání dotací v rámci programu Dešťovka s úsporou 50 % doložitelných nákladů.

Jak čerpat z Dotačního programu Dešťovka?

Dotační program Dešťovka je součástí programu Nová zelená úsporám. Je určený pro všechny majitele stávajících RD i bytových domů určených k trvalému bydlení. U novostaveb můžete čerpat za splnění jedné podmínky, a tou je napojení všech toalet v domě.

Díky dotaci můžete pokrýt 50 % doložených nákladů na pořízení a realizaci retenční nádrže na dešťovou vodu nebo využití šedé odpadní vody.

Žádost o dotaci můžete podat do konce roku 2030. Rádi za vás vyřídíme všechny podklady a ušetříme vám starosti i čas. Vypracujeme bezplatnou kalkulaci na pořízení a realizaci nádrže, zpracujeme odborný posudek, podáme žádost a po schválení dotace zajistíme profesionální realizaci. Dotace lze žádat až půl roku zpětně po realizaci retenční nádrže.

Jak velkou retenční nádrž vybrat?

Velikost retenční nádrže vybírejte podle místa a účelu, pro který budete vodu používat. Pro běžnou domácí potřebu obvykle postačí retenční nádrž 5 m3 či 6 m3, která se instaluje do výkopu na betonovou základní desku. S výběrem ideální nádrže vám rádi poradíme.

Dodání a realizace retenční nádrže na klíč

Zajistíme kompletní služby na klíč od vyřízení dotace až po dodávku a realizaci retenční nádrže. Máme veškerou techniku, stroje i tým zkušených profesionálů. 

V rámci dodávky a realizace retenční nádrže na dešťovou vodu získáte veškeré dokumenty nezbytné pro kolaudaci stavby – protokol o 100% nepropustnosti a vodotěsnosti, prohlášení o shodě i záruční list. 

Kde realizujeme retenční nádrže?

Postaráme se o realizaci retenčních nádrží v celém Moravskoslezském kraji  – Ostrava, Opava, Frýdek-Místek, Havířov, Karviná, Nový Jičín a okolí. Pracujeme také v okolí měst Olomouc a Rožnov pod Radhoštěm. Kontaktujte nás a domluvte si nezávaznou konzultaci.