Žumpy, jímky

Realizujeme žumpy a retenční nádrže. Naše „klišé“ je rychlekvalitně a bez kompromisů. Spolehněte se na kvalitu našich služeb, rychlost dodání i realizace.

Plastové a betonové žumpy 

Jímky neboli žumpy jsou bezodtokové nádrže určené k zachycování odpadních vod z domácnosti. Jsou jednoduchým a efektivním řešením pro sezónně obývané chaty, chalupy a rodinné domy, které není možné připojit na kanalizaci. 

Kvalitní plastové či betonové jímky potěší dlouhou životností a 100% těsností. Při správném výběru vám nádrž bude sloužit po celý život, aniž byste museli řešit složitou výměnu. 

Výhody:

  • nižší pořizovací náklady
  • není nutné odebírat vzorky na rozbor vody jako u ČOV

Nevýhody:

  • vyšší provozní náklady na vývoz jímky

Poradenství a kalkulace nákladů zdarma

Pokud vybíráte betonové nebo plastové žumpy, poraďte se nejprve s odborníky. Správný výběr je pro její bezproblémovou funkci a životnost naprosto zásadní. Rádi vám pomůžeme najít nejlepší řešení s ohledem na podloží, do kterého se žumpa bude instalovat. 

Samonosné žumpy nemusíte obetonovávat. Tím ušetříte nejen finance, ale i čas. Nejsou však vhodné do podmínek s výskytem spodní vody. Pro jílovité půdy s prosakem spodní vody doporučíme odolnější nádrže, které hravě zvládnou i náročnější podmínky. Budete mít jistotu, že vám žumpa perfektně poslouží dlouhá léta. 

Dalším rozhodujícím faktorem je při výběru žumpy její objem. Pro výpočet ideální velikosti nádrže je důležité znát průměrnou spotřebu vody a počet osob, které nemovitost obývají. Pokud si nejste jistí, vycházejte z průměrně udávané spotřeby. Ta se pohybuje v rozmezí 130-150 litrů na osobu a den.

Obraťte se na naše specialisty a nechte si připravit bezplatnou kalkulaci nákladů

Projekt do 10 dní a vyřízení povolení

Pokud se chystáte realizovat žumpu, potřebujete kvalitní projekt. Projektová dokumentace slouží jako poklad pro získat územní rozhodnutí nebo povolení stavebního úřadu. Na podzemní stavby do 300 m2 zastavěné plochy a do hloubky max. 3 m stačí ohlášení stavebnímu úřadu.

Naši zkušení projektanti připraví projekt už do 10 pracovní dní. Samozřejmostí je bezplatná odborná konzultace v místě budoucí realizace. Postaráme se o jednání s úřady, vyřízení povolení i o samotnou realizaci žumpy

Rychlé dodání i realizace žumpy

Zakládáme si na rychlém dodání i realizaci a především na kvalitě produktů, které vám perfektně poslouží mnohdy až do konce života. Máme veškerou potřebnou techniku, stroje i dostatek zkušených pracovníků. Samotnou realizaci na místě zvládneme obvykle během jediného dne.

Působíme v rámci celého Moravskoslezského kraje – Ostrava, Opava, Frýdek-Místek, Havířov, Karviná, Nový Jičín a okolí. Zvládneme pokrýt také okolí měst Olomouc a Rožnov pod Radhoštěm. Máte zájem o realizaci žumpy na klíč? Kontaktujte nás a domluvte si nezávaznou konzultaci.